Referenčné objekty: Strecha so solárnymi panelmi v Mainz

Strecha so solárnymi panelmi v Mainz

Rekonštrukcia strešnej krytiny a montáž solárnych panelov

Hostinec Michel je idylicky položený medzi ovocnými sadmi a lúkami neďaleko Mainz a má mnohoročnú tradíciu. Bohužiaľ čas zanechal viditeľné poškodenie na jeho streche.

Hostinec Michel Franze Szilagyiho

„Keď už, tak poriadne,“ povedal si Franz Szilagyi, vlastník hostinca v Wackerheimu, keď začal plánovať rekonštrukciu budovy. Cieľom bolo ušetriť náklady na energiu solárnymi panelmi a prispieť k šetrnej výrobe elektrickej energie.
Klaus-Jürgen Neidick, pokrývačský majster zo susedného Budenheimu, odporučil ako najlepšie riešenie oceľové strešné škridly Powertekk. Maloformátové škridly sa ukázali ako vynikajúce riešenie pre tento prípad. Vzhľad pálenej škridly a čierny matný granulát perfektne dopĺňajú charakter domu.
Povrch z farbenej kamennej drte dáva škridlám Isola Powertekk vzhľad klasickej pálenej škridly. Škridly Powertekk sú aj extrémne pevné a stabilné. So svojou hrúbkou 0,5 mm je Powertekk jedným z najhrubších materiálov na trhu. Navyše zaručuje vďaka svojej konštrukcii aj výnimočnú stabilitu a pevnosť.
Aj nosná konštrukcia pre solárne panely zjednodušuje pokrývačom prácu. Ako jediný výrobca maloformátových oceľových krytín predstavuje Isola aj dostupný kompletný nosný systém pre upevnenie solárnych panelov.
Systém je výškovo aj šírkovo ľubovoľne rozšíriteľný, a preto veľmi flexibilný. Malá konštrukčná výška a optimálne rozdelenie záťaže zaručujú nielen elegantný vzhľad, ale aj potrebnú bezpečnosť.
Keď bola stará azbesto-cementová krytina odborne ošetrovaná, strecha sa nanovo izolovala a opatrila latami. Vhodný formát a rýchla montáž pomocou nastreľovacej pištole umožnili, pokrytie severnej strany budovy za krátky čas. Strechu doplnili originálnymi doplnkami zo širokého programu Isola.
Na južnej strane boli medzitým inštalované jednotlivé prvky podpôr solárnych panelov. Jednoduchá a rýchla montáž a variabilné usporiadanie dovoľujú  neskôr optimálne osadenie solárnych panelov.

.